Harvia Xenio CX170 WiFi control panel, compatible with heaters up to 17kW.
Download Manual
Harvia Xenio CX170 WiFi
€791.00
| Technical data | Details |
|---|---|
| Power: | up to 17.0 kW |
| Electrical connection: | 400V 3N~ |
| Temperature adjustment range: | 40 – 110 °C |
| Working hours: | 1-12 hours |
| Advance timer: | 0 – 12 hours |
| Panel dimensions: | Width: 8.5 cm Depth: 2.4 cm Height: 11 cm |
| Manufacturer: | Harvia Oy, Finland |
Out of stock
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Get in touch and improve your lifestyle with a true Sauna Experts in Ireland.
We guarantee a professional response within 12-24 hours, nationwide delivery, sauna installation, and comprehensive support with building advisory.








Reviews
There are no reviews yet.