Harvia Xenio Combi CX110C control panel, compatible with heaters up to 11kW.
Manual Download
https://www.youtube.com/watch?v=bvoON_cwO7o
Harvia Xenio Combi CX110C
€683.00
| Technical data | Details |
|---|---|
| Power: | up to 11.0 kW |
| Electrical connection: | 400V 3N~ |
| Temperature adjustment range: | 40 – 110 °C |
| Humidity adjustment range: | 20 – 95% |
| Working hours: | 1-12 hours |
| Advance timer: | 0 – 12 hours |
| Panel dimensions: | Width: 8.5 cm Depth: 2.4 cm Height: 11 cm |
| Manufacturer: | Harvia Oy, Finland |
Please note that this item is currently on backorder.
While we're working diligently to restock, it may take up to 6 weeks for this product to become available for shipment.
Available on backorder
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Get in touch and improve your lifestyle with a true Sauna Experts in Ireland.
We guarantee a professional response within 12-24 hours, nationwide delivery, sauna installation, and comprehensive support with building advisory.





Reviews
There are no reviews yet.